Podzimní počasí vybízí k červeným vínům. Proč?

Podzim patří mezi oblíbené roční období většiny z nás. Nesvírají nás vedra, je to doba vinobraní, a když se počasí a babí léto vydaří, stromy jsou barevné, slunce příjemně hřeje a my vyrážíme do přírody a pouštíme draky. Jednoduše přes den nám je hezky venku, a když se ochladí, večery trávíme ideálně se skleničkou kvalitního červeného vína.

Proč na podzim a v zimě dáváme přednost červeným vínům?

V zimním období často preferujeme těžší jídla a k těm je červené víno ideální společník. Třísloviny ve víně obsažené povzbuzují trávení a mají antibakteriální účinky. Navíc červené víno v nás vyvolává pocit tepla, proto si jej večer dopřejeme raději než bílé. Sklenička červeného většinou doplňuje hřejivou atmosféru zimního večera, ať jsme kdekoliv.

Pijte červené víno! Je to lék. Máme pro vás pět faktických informací: 

  1. Pití červeného vína v malých dávkách je pro vás lepší než nepít vůbec. Proč? Antioxidanty obsažené v tomto víně snižuji výskyt kardiovaskulárních onemocnění, cukrovky a celkově úmrtnost.
  2. Zdravotní přínos červeného vína pochází z taninu. Téměř všechno ve vínu, co není alkohol a voda, je polyfenol. Z těchto polyfenolů jsou ve víně nejhojnější prokyanidiny, což je typ kondenzovaného taninu, který se např. nachází i v zeleném čaji a hořké čokoládě, a tato sloučenina je velmi prospěšná pro zdravé srdce a dlouhověkost.
  3. Suchá červená vína jsou pro naše zdraví lepší než ta sladká.
  4. „Staré“ víno není pro naše tělo tak dobré jako mladší ročníky červeného. Mladá červená vína obsahují vyšší obsahu taninu, o kterém jsme psali už v bodu 2.
  5. Červená vína běžně obsahuji méně siřičitanů než ta bílá. Obecně jsou hladiny siřičitanů v červeném nižší než v bílém. Červené víno totiž bývá chemicky stabilnější než bílé a nerozkládá se tak rychle.

Nejlepší vinařské oblasti světa

Každým rokem se objevuje více zemí, kde se pěstuje víno. Věděli jste např. že v poušti Gobi je vinice? ???? Mezi čtyři největší vinařské oblasti světa patří na prvním místě Francie a poté Itálie, USA a Španělsko. 4 nejlepší vinařské země vyrábějí dostatek vína na naplnění 5 771 olympijských bazénů!

Doporučujeme naše degustační boxy s top červenými víny!

  1. Degustační set "NEJOBLÍBENĚJŠÍ ČERVENÁ - 3 lahve“. Pestrý mix prémiových červených vín. Ochutnáte různé styly francouzských vín Bordeaux, Gascogne a Languedocu. Nyní za přívětivou cenu a to 622 Kč.
  2. Degustační set "ČERVENÁ FRANCIE – 6 lahví“. Pestrý mix prémiových červených vín. Ochutnáte různé styly Gaskoňských vín, sousedního Languedocu, intenzivní Cahors a rafinované Bordeaux. Jedinečný set za akční cenu 1.295 Kč.

nebo vyberte podle odrůd, které obsahují nejvíce antioxidantů:

Marselan, Pinot Noir, Tannat, Malbec

Přeji všem příjemný podzim a nezapomeňte na účinky červeného vína. Na zdraví!

Zuzana

Ambasadorka Fine Labels

 

Zdroje: winefolly.com