Koňak, který ponese vaše jméno. Zažijte jedinečnou zkušenost - mít vlastní sud koňaku.

Ráda bych se s Vámi podělila o mou osobní zkušenost z pozice čerstvé majitelky privátního sudu koňaku značky Bache Gabrielsen. Jedná se unikátní projekt Private Cognac Cask (Privátní sud koňaku), který žádný jiný koňakový dům doposud nepředstavil.

Exkluzivní možnost vlastního sudu koňaku přináší do České a Slovenské republiky Fine Labels ve spolupráci s Cognac House Bache Gabrielsen. Můžete tak nahlédnout do alchymie zrání koňaku a stát se majitelem koňaku, který ponese Vaše jméno. Za odborné asistence prvotřídního blend mastera Jeana-Philippe Bergiera si vytvoříte ideální koňak a hlavní roli tu budete mít Vy. Majitelé vyvinuli ideální velikost a kvalitu dřeva sudu pro rychlejší zrání. Sud má objem 30l a po době ukončení zrání si odvezete cca 50 – 60 lahví o objemu 50cl (finální počet je daný mírou odpařování, tzv.andělská daň – cca 3-5% se odpaří za 1 rok).

 

Jak se stát majitelem sudu s koňakem?

Nejprve si vyberete své eau-de-vie podle oblastí Fins Bois, Petite Champagne nebo Grande Champagne, které určuje jeho styl, chuť, a hlavně doporučenou dobu zrání. Za sebe doporučuji, že na dobré věci se vyplatí počkat.

Bache Gabrielsen nabízí 3 možnosti zrání dle zvolené oblasti:

  • 2 roky zrání: oblast Fins Bois – dává ovocný a šťavnatý koňak, který vyzrává dva roky.
  • 4 roky zrání: oblast Petite Champagne – poskytuje intenzivní květinové tóny a plný charakter získává po čtyřech letech zrání.
  • 6 let zrání: oblast Grande Champagne – je výjimečné svou jemností a mohutnými florálními tóny, po šesti letech vzniká elegantní koňak s dlouhou delikátní dochutí.

Pro správný výběr Vám budu ráda osobně k dispozici, můžete vybrané tři styly koňaku ochutnat a podle toho zvolit svůj styl vyzrávání. Ozvěte se mi na tereza@finelabels.cz a domluvíme se dále. Bache Gabrielsen nově nabízí také možnost nechávat delší dobu nad stanové 2, 4 či 6 let za příplatek.

 

Jakmile zvolíte druh koňaku, Fine Labels Vám připraví kontrakt, který bude sepsaný mezi Vámi a značkou Bache Gabrielsen. Jakmile dojde k převodu částky v eurech na účet dodavatele, několik dní poté Vám čerstvé eau-de-vie naplní do sudu. Sud bude obsahovat zlatý plíšek s Vaším jménem či jménem Vaší společnosti.

Jak mohu sledovat vývoj svého koňaku?

Vývoj zrání v malých 30ti litrových sudech můžete sledovat na vlastní oči. Každý rok si můžete do Cognacu přijet ochutnat, jak se váš koňak vyvíjí nebo Vám vzorek necháme přivézt domů. Jakmile Váš privátní koňak dosáhne optimální zralosti, přijedete si koňak osobně nalahvovat a etiketa ponese název podle Vašeho vlastního přání. Lahve si můžete převést vlastní cestou nebo Vám transport včetně veškeré administrativy pro uvedení do „volného oběhu“ za příplatek zajistíme my ve Fine Labels.

Musím být znalec koňaků?

Vůbec ne. Musíte mít hlavně chuť do tak unikátní možnosti investovat. Blend Master Jean-Philippe Bergier za Vás již vše vymyslel a jeho konzultace je Vám k dispozici. Stejně jako má, z pozice 1.české Madame Cognac&Champagne.

Jak to vnímám já?

Z pozice 1. české Madame Cognac & Champagne a doposud jediného oficiálního Cognac Educatora pro region CEE jsem nemohla tak unikátní projekt nevyzkoušet na vlastní kůži. Přijde mi skvělé, že za čtyři roky budu mít 50 až 60 lahví koňaku špičkové kvality, který ponese mé jméno. Bude to zcela originální dárek pro mé přátele, rodinu a vážené klienty. Část z nich plánuji věnovat rodičům ke společnému kulatému výročí.

V mnoha aspektech života jsou pro mne důležité atributy jako důvěra, kvalita a originalita. A tyto mi značka Bache -Gabrielsen dává. Zrání koňaku bude pod tím nejlepším odborným dohledem zkušeného a talentovaného blendmastera Jeana-Philippe Bergiera, bude vyzrávat v ideálním temperovaném prostředí a je pojištěno ze strany dodavatele.

Čas tady hraje významnou roli, ale když člověk chce a umí trochu plánovat, může na to nahlížet v podobě osobní investice. Výsledkem je unikátní dárek pro příležitosti, jako jsou svatba, výročí v rodině či ve společnosti, nebo jen radost mít kousek nejušlechtilejšího tekutého umění doma. A skvělá zpráva je, že koňak už dále v lahvi nezraje, a tedy nezkazí se v čase. Na dobré věci se vyplatí počkat, nemyslíte?

Kde si mohu svůj privátní sud koňaku objednat?

Napište mi na tereza@finalebels.cz a moc ráda se s Vámi spojím a představím Vám projekt Private Cognac Cask blíže.

Těším se na setkání. Srdečně Tereza Franc