Představujeme koňakového guru BACHE GABRIELSEN

Blog_bache_oak_úzké_foto

Koňak je považován za nejlepší francouzskou brandy! Nebojím se pojmenování božská brandy, která zraje jako klenot. Ke koňaku se většinou musíte propít, ale potom se již necháte unést jeho výjimečnou chutí i vůní. Taktéž u mě to nebyla láska po prvním doušku, ale postupným ochutnáváním jsem k ní došla a objevila krásu koňaku. S láskou a precizností k tomuto slavnému moku již přes 100 let přistupují v koňakovém domě Bache Gabrielsen, který je považován za jednu z deseti nejlepších koňakových značek současnosti. Koňak, to už dávno není jen Martell a Hennessy. Čtěte dále a dozvíte se více o značce s dlouhou tradicí.

Jak vzniká koňak a proč je tak výjimečný?
Koňak je výsledkem úžasného spojení přírody a lidského umění. Je vyroben z hroznů vinné révy, které rostou na slunných svazích francouzské oblasti Cognac. Tam plody zrají po mnoho let, nasávají sluneční paprsky a minerály z půdy. Až je čas sklizně, jsou hrozny pečlivě sbírány a začíná proces výroby koňaku, který je dlouhý a komplexní. Skrze destilaci a dlouhodobé zrání v dubových sudech, které dodávají nápoji jemnost a bohatost, koňak získává svou jedinečnou identitu.

Kde se vzala značka Bache Gabrielsen?
Mladý a ambiciózní Thomas Bache-Gabrielsen opustil svou rodnou zem, Norsko, aby získal nové zkušenosti v regionu Charantes, v Cognacu. Tam našel nejen svou životní lásku – Odette, ale také své budoucí poslání – v roce 1905 založil vlastní koňakový dům. Jeho koňaky se staly synonymem vynikající kvality a exkluzivity.

Co o značce říká její současný ředitel a čtvrtý muž z generace Bache Gabrielsen?
"Vášeň pro koňak, ale také vášeň pro přírodu a objevování. To bylo to, co můj pradědeček Thomas měl, když přišel do Cognacu a založil svoji firmu. Historii domu Bache-Gabrielsen považuji za velké dobrodružství, které začalo před více než sto lety, a klíčem k naší kontinuitě je kreativita, elegance a lidé, které potkáváme. To vše přispívá k dobrodružství značky Bache-Gabrielsen!" říká Hervé Bache-Gabrielsen, generální ředitel a čtvrtá generace Bache-Gabrielsen.

Bache Gabrielsen, to je „elegantní styl & odvážný duch“...
Od roku 1905 se rodinný koňakový dům drží cesty kreativity a odvahy, což se odráží, jak v osobnosti jejich koňaků, tak v designu jejich lahví. Odvaha a tradice jsou klíčové, a autenticita je ve středu všeho, co děláme. Jsme strážci opravdového řemeslného umění. Koňaky Bache-Gabrielsen oslovují zkušené znalce stejně jako mladší generaci, která hledá nové chutě.

Doporučujeme shlédnout video: příběh rodinného dobrodružství z koňakové dílny Bache Gabrielsen. 

Mimořádné ceny na značku Bache Gabrielsen
Díky naší dlouholeté spolupráci s touto značkou se nám podařilo domluvit nové ceny pro vás. Dopřejte si koňaky špičkové kvality.

Navíc v termínu 21. - 29. 2. 2024 sleva 15% na tři koňakové skvosty této značky. Vybírejte tady:

  1. American Oak: první svého druhu! Přelom ve výrobě, ochutnáte koňak, který vyzrával ve dvou typech dubových sudů – ve francouzském a americkém Tennessee. Neotřelý koňak pro pořádné chlapy. 
  2. Hors d’ Age: výjimečný koňak pro výjimečné příležitosti. Blend ročníků 1962 – 1918, který obsahuje koňak, jež destiloval ještě zakladatel značky Thomas Bache-Gabrielsen. Vyzrálý, mohutný, a přitom jemný a svěží. Dokonalý dárek pro gentlemana.
  3. Pineau des Charesntes Blanc Very Old: tajný klenot mezi aperitivy z Francie. Sladká tečka plná ořechů a medových tónů. Je to láska po prvním doušku. Výjimečné pití pro výjimečnou ženu.

Ochutnejte jeden z našich zaručených tipů a nechte se unést koňakem, který je poctivý a výjimečný pro svou chuť i vůni. Na zdraví!

Zuzana
ambasadorka Fine Labels