Oscar mezi šampaňskými víny - Champagne Nicolas Maillart

Je pro nás velkou ctí, že náš letitý přítel, výjimečný vinař i člověk, Nicolas Maillart a jeho značka Champagne Maillart získala „Champagne Oscara“ v kategorii Grower of the Year*. Autorem těchto „Champagne Oscarů“ je nejslavnější hodnotitel champagne na světě, Richard Juhlin. (*Pojem Grower champagne house je tzv. pěstitelský, rukodělný champagne dům, který se zaměřuje na expresivnost terroir, jedinečný a autentický styl.)

 

Nicolas Maillart ve svém světě.


Historie Champagne Maillart se datuje až do roku 1720, kdy se začaly tvořit první střípky rodinného podniku v obci Chamery. Aktuálně vede vinařství mladý Nicolas Maillart, velmi talentovaný a zkušený vinař, který svou perfektní znalost výroby vín typu Bordeaux přináší do výroby vín regionu Champagne. Jeho proces výroby je extrémně šetrný vůči ekologii, zakládá si na podpoře biodiversity nejbližšího prostředí či na vodním managementu. Na části vinohradu má Nicolas dokonce neroubovaný Pinot Noir, s vlastním kořenovým systémem, který byl známý v době před krizí tzv. Phylloxery (Pozn. Phylloxera je název hmyzu, který významně poškozuje kořenový systém vinné révy a ve vinařské historii byla takto nazvána tzv.krize Phylloxera na konci 19.století, která způsobila téměř vymizení vinic z celé Evropy.).

Vinice Champagne Maillart


Nicolas vlastní 3 hektary ve vesnici Écueil, 1 hektar v Bouzy a další hektary ve Villers-Allerand. 10% vín fermentuje v dubových sudech. Ochutnat musíte jeho výtečnou vintage 2012. Pokud milujete svěží a vybalancované champagne založené na odrůdě Pinot Noir, pak vás potěší Platine Brut s 3g/l dosage. Vysoce ceněné jsou jeho asambláže Mont Martin, Jolivettes and Montchenot.

Autor champagne oscarů – Richard Juhlin od roku 1998 drží světový rekord v počtu degustovaných champagne, který čítá přes 12.000 různých druhů. Je autorem řady knih, získal mnoho ocenění ve světě šampaňských vín a je jedním z nejvlivnějších lidí v oblasti champagne. Pro více informací navštivte: champagneclub.com.