Nejvýhodnější dárek pro firmy je tiché víno

Blog_tichá_vína_úzké_foto

Nákup vín obvykle firmy řeší celoročně, ale nejvíce toto téma rezonuje v létě, kdy agentury a marketingová oddělení firem, připravují nabídku s vánočními dárky pro své klienty či obchodní partnery. Možná někomu přijde sci-fi řešit Vánoce v létě, ale opak je pravdou. Letní období je ideální čas na přípravu firemních vánočních dárků. Češi jsou milovníci jídla a pití, a tak platí, že nejoblíbenějším dárkem jsou vína, destiláty či pochutiny. Navíc tiché víno v hodnotě do 500,- Kč si mohou firmy odečíst ze základu daně. V našem blogu se dozvíte více a najdete inspiraci na originální vína od rodinných producentů z Francie.   

Jak je to s odpočtem daně u tichých vín? 
V České republice si mohou firmy odečíst ze základu daně nákup vína, a to do hodnoty 500,- Kč bez DPH za jednu láhev vína a následně jí použít jako propagační předmět. Toto však platí pouze pro takzvaná „tichá vína“ Jinými slovy zákon č. 441/2005 Sb. to neumožňuje uplatnit pro nákup sektů či šumivých vín.

Další podmínkou je také to, že vína musejí být označena logem společnosti. Postačí, když na víno zavěsíte cedulku či visačku s logem nebo zvolíte samolepku s logem podle vaší preference či vkusu. Takto označené víno vyfotíte a pošlete vaší účetní. Ta si fotografii musí uložit či vytisknout pro finanční úřad, který dokumenty při osobní návštěvě může zkontrolovat.  

Vláda zvažuje tuto výhodu zrušit či omezit, ale zákon ještě není v platnosti, a tudíž nadále platí pro firmy i živnostníky (plátce DPH) zvýhodnění popsáno výše

Naše tipy na tichá - firemní vína: 

  1. Tiché víno z bio produkce: Krásné organické víno odrůdy Grenache Gris a Roussanne. Má svěží harmonické aroma. Zraje 10 měsíců na dubových sudech, aby rozvinulo tóny ořechů a koření. Doporučujeme! 
  2. Tiché víno bílé: Oblíbené víno Chateau Le Grand Verdus Blanc je autentické pro oblast Bordeaux. Je osvěžující, středně plné a hodí se pro každou příležitost. Musíte ochutnat! 
  3. Tiché víno červenéPoznejte typické moderní víno z regionu Côtes de Gascogne a to Domaine Saint Lannes Rouge. Jeho vůně je ovocná a kořeněná a v chuti ucítíte jemné taniny. Hodí se ke grilovanému masu a obohatí každý večer.
  4. Veškerou nabídku francouzských vín najdete TADY.

Pokud podnikáte nebo jste součástí firmy, která chce obdarovat své klienty tichým vínem, tak tuto výhodu určitě využijte a inspirujte se víny z Francie!  Sestavíme pro vás individuální nabídku jedinečných vín z francouzských vinic včetně dárkového balení či cedulky s logem. Neváhejte se nám ozvat na adresu info@finelabels.cz. Vánoce vyřešíme za vás! 

Na zdraví!

Zuzana
Ambasadorka Fine Labels