Jde to i bez růže. Darujte k Valentýnu zážitek nebo originální sadu.

Valentýn_úzké foto

Den svatého Valentýna se každoročně koná 14. 2. a je oslavou lásky a romantiky. Spousta lidí tento svátek hejtuje a naopak někteří z nás oslavují lásku se svou láskou. Ať je to jakkoliv, tak Valentýn není jen výmysl obchodních domů, aby lidé nakupovali dárky, ale jeho kořeny sahají až do starověku. My ve Fine Labels lásce fandíme a jdeme trochu jinou cestou než růže a karafiáty. Darovat zážitek, který jen tak nevyšumí, totiž potěší každou ženu i muže. Co myslíte? Inspirujte se ve valentýnském blogu.

Kde se Valentýn vlastně vzal?

Svatý Valentýn z Terni byl biskupem ve městě Terni a je jednou z postav, které jsou tradičně spojovány se vznikem Dne svatého Valentýna. Legenda praví, že svatý Valentýn prováděl tajné svatební obřady pro vojáky, kterým bylo manželství zakázáno za vlády císaře Claudia II. Claudius chtěl, aby se jeho vojáci soustředili na válku a nebyli rozptylováni rodinnými závazky. Svatý Valentýn byl za své činy zatčen, uvězněn a nakonec popraven. Příběh svatého Valentýna je spojován s láskou a odvahou, a postupem času se stal symbolem romantické lásky. Přestože současné oslavy Valentýna mohou mít i komerční podobu a jsou u některých vnímány jako „vymyšlené“ kvůli nákupu dárků, tak je důležité si uvědomit, že tento svátek má skutečné historické a kulturní kořeny.

Jaký dárek zvolit, abych svou partnerku či partnera mile překvapil?

Máme pro vás skvělý tip, a to dárek v podobě zážitkové degustace. Obdarujte svou drahou polovičku voucherem na originální degustaci vín či koňaků. Takový dárek nejen potěší, ale zanechá v něm emoce na hodně dlouho.  

Vaši milou tedy pozvěte na jedinečnou degustaci „Francouzská elegance“, která se uskuteční ve výjimečný den a to 29. února. Vaše partnerka bude moci ochutnat elegantní skvosty z francouzských vinic několika regionů např. Pet Nat, Champagne Grand Cru, netradiční rosé či červené víno Chateauneuf du Pape a také sladkou tečku Pineau des Charantes. Celkem 8 vzorků.

Vašeho partnera pozvěte na srovnávací degustaci špičkových koňaků kategorie XO, která proběhne 7. března. Během ochutnávky pozná výrobu a jednotlivé styly těch nejlepších koňakových značek ze srdce regionu Cognac pod vedením 1. české Madame Cognac & Champagne Terezy Franc. Doporučujeme pro všechny gentlemany!

A tady jsou další tipy na originální dárkové sady k Valentýnu.

Pro ženy jsme připravili dárkovou sadu s organickým vínem včetně husí teriny a confiture z kdoulí. Bílé víno vinařství Calmel & Joseph odrůd Grenche Gris a Roussane z jihu Francie. Víno zrálo 10 měsíců na dubových sudech, kde rozvinulo tóny ořechů a koření.

Milovníky šumivek oslníte zlatým dárkovým boxem s přírodními bublinkami. Sada obsahuje 3x Pet Nat ze tří francouzských vinařství. Pet Nat je svěží, zábavný, neobsahuje žádný zbytkový cukr a skvěle doplní romantický večer i jakoukoliv party. Vhodné pro muže i ženy, kteří preferují bublinky. 

Pro příznivce vyzrálých červených vín máme krásnou sadu Velká sada Bordeaux s dvěma lahvemi prémiových červených vín a to Chateau Moulin de la Clotte Arion a Chateau Le Grand Verdus Grande Reserve. Sada obsahuje také francouzské delikatesy.

Další inspiraci na originální valentýnské sady pro muže i ženy najdete TADY. Všechny dárkové sady vám doručíme včetně luxusního zlatého boxu. Při nákupu nad 1.500Kč máte dopravu zdarma!

Mějte se rádi a hodně lásky všem!  

Zuzana  
Ambasadorka Fine Labels