Znáte giny na vinné a jablečné bázi? Jak si namíchat jarní koktejl?

GT

Gin s tonikem je jednoznačně nejoblíbenější koktejl napříč Evropou! Je osvěžující a vlastně velmi jednoduchý, což je u míchaného drinku výhoda. Zvládne si ho připravit v podstatě každý a mile tím překvapíte své kamarády nebo rodinu během domácí party. Co k tomu potřebujete? Rozhodně kvalitní gin, ale také správný tonik. ¾ z vašeho drinku tvoří nealko, a proto zvolte lepší tonik! Osvěžte si vaše večírky a inspirujte se v našem blogu.

Odkud gin pochází?

Gin pochází z Holandska, kde se původně vyvíjel a vyráběl jako "jenever" nebo "genever". Tento nápoj se začal vyrábět v 17. století. Jenever byl vytvořen destilací obilného alkoholu a aromatizací jalovce, což mu dávalo charakteristickou chuť. Původně byl užíván pro své údajné léčivé vlastnosti, zejména jako diuretikum a prostředek proti různým nemocem. Gin za jeho popularitu vděčí Anglii potažmo anglickým vojákům, kteří byli účinky nápoje ohromeni a po návratu z anglicko-nizozemských válek jej v Anglii vyráběli sami a vzniknul tak nápoj, který se postupně vyvinul v dnešní gin.  

Jak se giny, které kupujeme v supermarketu (např. Beefeater) vyrábí?

Gin se vyrábí druhou destilací zpravidla obilné pálenky se směsí bylin, koření, ovocné kůry atd. Za typicky lesním aromatem ginu stojí bobule jalovce, který je pro gin tolik příznačný.

Čím se odlišují giny z Francie oproti těm, které standartně známe?

Francouzské giny, které přivážíme do ČR, se vyrábějí na bázi vinné nebo jablečné pálenky s využitím netradičních botanicals, což jim dává jedinečný charakter a chuťový profil. V play listu Fine Labels najdete výjimečné giny z několika francouzských regionů. Většina je na vinné bázi od výrobců a mistrů ze světa těch nejjemnějších pálenek koňaků a armaňaků. Doporučujeme ochutnat gin v nejvyšší BIO kvalitě od výrobce armaňaku. Je to spojení jemnosti a elegance organického vinného destilátu, koření a bylin. Navíc v netradiční skleněné baňce včetně papírové boxu. Ideální dárek!

Najdete u nás také gin na bázi jablečné pálenky, který pochází z Normandie a jeho chuť i vůně vás dostane po prvním doušku. Je to spojení jedné dlouhé cesty po Indii, 15 druhů bylin a koření a hodně šarmu i lásky z Normandie. Tento gin je náš bestseller!  

Chcete ochutnat jarní „Fine GT“? Inspirujte se naším receptem.

Do úzké vysoké sklenice nebo větší sklenice typu "balón" si připravte osvěžující „Fine GT“:

  • 50 ml jemný gin např. Maison Gélas Gin nebo Deau Ginetic Dry Gin
  • 100 ml speciální tonic – např. Double Dutch Skinny Tonic
  • plátek limetky nebo citrónu na dochucení
  • snítko rozmarýnu na vůni a ozdobu
  • kostky ledu

Je tady první jarní den a speciální akce pro vás, naše věrné klienty, ke každému zakoupenému ginu dáváme zdarma 4 různé Premium toniky a limonády, abyste si vyzkoušeli, jaký GT je pro vás nejlepší. Akce platí  od 20. – 27. 3. 2024!

Krásné jaro plné slunce a fajn zážitků!

Zuzana
Ambasadorka Fine Labels