Připravte se na silvestrovskou oslavu! Bublinky nebo speciální koktejl?

Bubliny_konec roku 2022

Připravte se na silvestrovskou oslavu! Bublinky nebo speciální koktejl?

Na Silvestra se loučíme s aktuálním rokem a těšíme se na vstup do Nového roku. Většina z nás ten den rekapituluje, co se mu za ten rok povedlo / nepovedlo a také přemýšlíme nad tím, co na sobě vylepšit v následujícím roce. Každopádně poslední den v roce je hlavně o silvestrovské oslavě a večerní zábavě s přáteli, kamarády či rodinou. S našimi tipy to zvládnete levou zadní a do Nového roku se probudíte bez kocoviny, protože naše bubliny i destiláty jsou v té nejlepší kvalitě!

Královna Champagne

Region Champagne velmi přísně sleduje, kde a kolik vína se pěstuje. Rozděluje vinice do několika tříd, ty se odlišují kvalitou vína, kterou jsou schopny vyprodukovat. V Champagne se stále drží motta otce Dom Pérignona, že jen z dobrých hroznů může být dobré šampaňské! Champagne je považována za královnu mezi bublinami!
Na Silvestra a půlnoční přípitek tedy ideální společník pro vás i vaše nejbližší. Doporučuji Champagne Guy Mea Cuvée Prestige Le Grilon Brut. Vyzrává min. 48 měsíců v lahvi. Odrůdy: 60 % Chardonnay a 40 % Pinot Noir. Pokud preferujete růžové, tak pro vás mám divoké rosé Champagne Mouzon Leroux L’Incandescent Rosé Extra Brut Šarmantní a výrazné rosé založeno ze 100 % na Pinot Noir. Po 6 měsíců zrálo 25% vína v dubových sudech a 75 % v malých tancích. Nebo si objednejte luxusní limitovanou edici a to Šest lahví Champagne 1er a Grand Cru.

Mladší bratr Champagne

Znáte jemný Crémant - delikátního bratra slavné Champagne? Patří do skupiny šumivých vín, které se vyrábí stejnou metodou jako Champagne, ale mimo region AOC Champagne, proto je jeho cena příznivější. Název „Crémant“ je odvozen díky jemnějším a krémovějším bublinkám, které tvoří pomyslnou pěnu.

S jedinečnou sadou Tří lahví Crémantu de Limoux od špičkového výrobce Calmel & Joseph vyřešíte silvestrovské pití raz dva a vaší přátelé budou nadšení! Na Crémant nedám dopustit a mohu jej jen doporučit. Je krémový, delikátní a dá se popíjet v průběhu celého večera. Další nabídku s Crémanty najdete TADY.

 

Kir roayle

Je libo silvestrovský koktejl?

Oslavte příchod Nového roku s Kir Royal! Do sklenice na šampaňské vlijte 2 cl likéru Créme de Cassis s koňakem ( likér z černého rybízu) a pak velmi opatrně, nejlépe po stěně skleničky, dolijte 1,5 dc. šumivým vínem. Obě ingredience musejí zůstat oddělené, abyste dosáhli krásného kontrastního efektu. Drink / skleničku ozdobíte kuličkou hroznového vína nebo třešničkou mochyně. Láká vás tento originální drink? Na koktejl budete potřebovat likér Créme de Cassis a šumivé víno Comte de Laube.


Přeji všem krásné vánoční svátky, vydařenou silvestrovskou oslavu a do Nového roku 2023 hodně štěstí, lásky a veselou mysl…na zdraví!


Zuzana

Ambasadorka Fine Labels